עולמם המופלא של מיץ ופטל

7. צבע הכסף

פטל אוהבת לשחק עם כדורי כסף קטנים שאנחנו יוצרים מעטיפות שוקולד. כל פעם שאנחנו מתעסקים עם עטיפת אלומיניום היא עולה על השיש של המטבח ומביעה עניין. כאשר משליכים את כדור הכסף היא רודפת אחריו במהירות מפתיעה וצדה אותו. אחר כך היא דוחפת אותו בכל מיני מקומות בלתי אפשריים ומנסה להוציאו. לפעמים היא לא מצליחה וכך כל פעם שאנו מנקים מאחורי התנור או מאחורי המקרר או באיזורים של כל מיני ארונות נידחים אנחנו מוצאים כדורי כסף.
אבל הכי היא אוהבת לשחק איתנו בכדור כסף באמבטיה (היבשה!!!). אנחנו יושבים מחוץ לאמבטיה בקצה שקרוב לפתח היציאה של המים, והיא נמצאת בתוכה, בקצה השני. אנחנו משליכים אליה כדור כסף. לעיתים היא תופסת אותו מיד אבל לעיתים היא מפספסת, ואז הכדור פוגע בדופן הקעורה, נצמד אליה בכוח צנטריפוגלי וחוזר אלינו, או שלא. פטל שמנסה ללכוד אותו רצה סביב עצמה ומוצאת עצמה שרועה בתנוחה מעגלית בובונית במיוחד. היא כל כך נהנית מן המשחק עד שהיא מתחילה לגרגר (זה נדיר שהיא מגרגרת) וכך היא רודפת ומגרגרת, מתעגלת ומגרגרת. אחרי כן היא מאוד סלחנית כלפינו לכמה דקות גם אם אנחנו מרימים אותה.

את המשחק הזה מלווה כל הזמן הרעש הנעים שמשמיע כדור הכסף שמתגלגל על משטח האמבטיה. פעם קרה שיורם בטעות דחף לעברה לא רק את הכדור אלא גם את מסננת המתכת שמונחת על חור הניקוז של האמבטיה. בתוך הרוגע של המשחק, הרעש שגרמה המסננת היה כה נורא שארבעתנו נבהלנו (גם מיץ שישב על הכיסא הסמוך וצפה). פטל כבירת האינסטינקטים זינקה במהירות כל כך גדולה שלקח לה בערך חצי שנייה כדי להגיע לסלון במרחק של 6-7 מטרים. הזינוק שלה היה כל כך מהיר עבורנו שניטש בינינו ויכוח לגבי המסלול שאותו עשתה: האם נגעה בכיסא או לא ובדיוק מאיזה צד שלי היא חלפה.